Τελευταία νέα

E-MAIL: mail@lyk-kremast.dod.sch.gr

ΚΡΕΜΑΣΤΗ, 7/4/2017

ΑΡ. ΠΡΩΤ.: 107

ΠΡΟΣ:  Τουριστικά –Ταξιδιωτικά  Γραφεία  και κάθε   ενδιαφερόμενο (μέσω της ιστοσελίδας του ΓΕΛ Κρεμαστής)

ΘΕΜΑ: Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για κατάθεση ποιοτικής και οικονομικής προσφοράς εκπαιδευτικής επίσκεψης μαθητών/τριών - συνοδών στην Παλιά Πόλη της Ρόδου.

ΣΧΕΤΙΚΑ: Υ.Α. 33120/ΓΔ4 (Φ.Ε.Κ 681Β/ 6-03-17)  με θέμα «Εκδρομές-Εκπαιδευτικές επισκέψεις μαθητών και μαθητριών Δημοσίων και Ιδιωτικών σχολείων Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης εντός και εκτός της χώρας»

Το Γενικό Λύκειο Κρεμαστής διοργανώνει εκπαιδευτική επίσκεψη μαθητών/τριών-συνοδών στην Παλιά Πόλη της Ρόδου την Τετάρτη 3 Μαΐου 2017.

Αριθμός μαθητών/μαθητριών: 43

Αριθμός συνοδών εκπαιδευτικών: 3

Ώρα αναχώρησης από το σχολείο για Παλιά Πόλη: 09:00 π.μ.

Ώρα αναχώρησης από Παλιά Πόλη προς Κρεμαστή: 13:30 μ.μ κατά προσέγγιση.

Για την διενέργεια αυτής της μετακίνησης προβαίνουμε σε μειοδοτικό διαγωνισμό με ποιοτικά κριτήρια και

ΠΡΟΣΚΑΛΟΥΜΕ

Τουριστικά - Ταξιδιωτικά Γραφεία, με ειδικό σήμα και άδεια λειτουργίας από τον ΕΟΤ σε ισχύ, να καταθέσουν προσφορά.

Οι προσφορές κατατίθενται στο  Γενικό Λύκειο Κρεμαστής (ΔΙΕΥΘ.: ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗ 91, ΚΡΕΜΑΣΤΗ, 85104, ΡΟΔΟΣ, ΤΗΛ: 2241093785, ΦΑΞ: 2241090508) μέχρι την Τρίτη 25/4/2017 και ώρα 10:00 π.μ μέσα σε σφραγισμένο φάκελο με ένδειξη: «Προσφορά για την εκπαιδευτική επίσκεψη μαθητών/τριών - συνοδών του ΓΕΛ Κρεμαστής στην Παλιά Πόλη 3/5/2017» ή αποστέλλονται ταχυδρομικά αρκεί να εξασφαλιστεί η παράδοση μέχρι Τρίτη 25/4/2017 και ώρα 10:00 π.μ ή με e-mail που να περιλαμβάνει αρχείο pdf, το οποίο θα είναι κλειδωμένο έως τις 25/4/2017.

Η αποσφράγιση των προσφορών θα γίνει από επιτροπή την Τρίτη 25/4/2017 στις 12:00. Σε περίπτωση ίσων προσφορών θα πραγματοποιείται κλήρωση.

Η προσφορά πρέπει να περιέχει και να εξασφαλίζει τα παρακάτω:

• Όλες τις προβλεπόμενες από την κείμενη νομοθεσία προδιαγραφές μετακινήσεως και όλες τις προϋποθέσεις ασφάλειας για μετακίνηση μαθητών (έλεγχος ΚΤΕΟ, έγγραφα καταλληλότητας οχήματος, επαγγελματική άδεια οδήγησης, ελαστικά σε καλή κατάσταση, κλιματισμός, ζώνες ασφαλείας, έμπειροι οδηγοί κλπ).
  • Υποχρεωτική Ασφάλιση Ευθύνης Διοργανωτή.
  • Την αντιμετώπιση της περίπτωσης μη πραγματοποίησης της εκδρομής στις προβλεπόμενες ημερομηνίες λόγω ανωτέρας βίας (αντίξοες καιρικές συνθήκες κλπ).
  • Υπεύθυνη δήλωση ότι το Τουριστικό – Ταξιδιωτικό Γραφείο διαθέτει ειδικό σήμα και άδεια λειτουργίας από τον ΕΟΤ σε ισχύ.
  • CD με την προσφορά σε ηλεκτρονική μορφή (doc ή pdf) για να είναι εύκολη η ανάρτησή της στο διαδίκτυο.

Στην τελική συνολική τιμή να συμπεριλαμβάνεται ο Φ.Π.Α. και να αναγράφεται το συνολικό κόστος και το κόστος ανά μαθητή.

Το σχολείο διατηρεί το δικαίωμα να μην πραγματοποιήσει τη μετακίνηση, εφόσον δεν συμπληρωθεί ο απαραίτητος αριθμός μαθητών / τριών.

Το πρακτορείο που θα επιλεγεί θα ενημερωθεί με τηλεφωνική επικοινωνία.

Ο ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ

ΓΙΑΝΤΣΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ  ΠΕ04

Copyright © 2017 ΙΣΤΟΤΟΠΟΣ ΓΕΛ ΚΡΕΜΑΣΤΗΣ. Με την επιφύλαξη παντός δικαιώματος.