Εκπαιδευτικά προγράμματα

2η συνάντηση e-twinning

Σήμερα 3-3-2022 τα παιδιά που συμμετέχουν στη δράση γλωσσομάθειας με τελικό προϊόν έναν ψηφιακό ταξιδιωτικό τοπικό χάρτη-οδηγό της Ρόδου μεταφρασμένο στα αγγλικά, γερμανικά και γαλλικά, δράση η οποία έχει ενταχθεί στο πρόγραμμα e-twinning είχαν την ευκαιρία να πραγματοποιήσουν την δεύτερη τους διαδικτυακή συνάντηση με τα παιδιά του Γυμνασίου Λ.Τ. Γαλάτιστας Θεσσαλονίκης, καθώς και με τα παιδιά από τους νέους μας εταίρους του Γυμνασίου Κομποτίου Άρτας, του 7ου ΓΕΛ Ηρακλείου Κρήτης και του Γυμνασίου Αναρράχης – Εμπορίου. Τα παιδιά είχαν την χαρά να συνομιλήσουν με τους συμμαθητές και τις συμμαθήτριες από τα άλλα σχολεία και αντάλλαξαν μηνύματα σχετικά με τις εργασίες τους. Ανταλλάξαμε παράλληλα πληροφορίες και ιδέες για την πορεία της δικής τους αντίστοιχης δράσης γλωσσομάθειας και ανανεώσαμε το ραντεβού για τον επόμενο μήνα!

Υπεύθυνες καθηγήτριες : Γιαννακιτσίδου Ε., Καντιμοίρη Π., Κατσαφλιάνη Τ.