2022-2023 e-twinning Δράσεις Πολιτική προτεραιότητα Ε.Ε

Πρώτη συνάντηση με τα σχολεία-εταίρους του προγράμματος e-twinning

Σήμερα Παρασκευή 16-12-2022 είχαμε την χαρά να συναντηθούμε διαδικτυακά με τα σχολεία με τα οποία συνεργαζόμαστε τη φετινή χρονιά στο πρόγραμμα του e-twinning με τον τίτλο “Εμπλουτισμός ταξιδιωτικού χάρτη-οδηγού για το νησί της Ρόδου σε τέσσερις γλώσσες: ελληνικά, αγγλικά, γερμανικά, γαλλικά”. Πρόκειται για σχολεία από την Ιταλία (Brindisi), την Τουρκία(Κωνσταντινούπολη) και την Ισπανία (Badalona). Τα παιδιά συστήθηκαν και έπαιξαν ένα παιχνίδι-κουίζ που ετοίμασε η κα Γιαννακιτσίδου και το οποίο περιλάμβανε ερωτήσεις σχετικά με ευρωπαϊκά έθιμα των Χριστουγέννων. Η συνάντηση πραγματοποιήθηκε σε ιδιαίτερα φιλικό κλίμα και τα παιδιά ενθουσιάστηκαν! Στο συγκεκριμένο πρόγραμμα συμμετέχουν και σχολεία από την Γαλλία και την Πολωνία με τα οποία θα πραγματοποιηθεί συνάντηση την Τρίτη 20 Δεκεμβρίου 2022!Εις το επανιδείν!