2022-2023 InfopointEU Πολιτική προτεραιότητα Ε.Ε

Συνάντηση με Αντιπρόεδρο Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου κο Παπαδημούλη

Την Τετάρτη 8/2/2023  είχαμε την τιμή και τη χαρά να φιλοξενήσουμε διαδικτυακά τον κ. Παπαδημούλη, Αντιπρόεδρο του Ευρωκοινοβουλίου και Πρόεδρο της Ομάδας Υψηλού Επιπέδου του Προεδρείου για την Ισότητα των Φύλων και τη Διαφορετικότητα. Στο πλαίσιο του προγράμματος EPAS ο κ. Παπαδημούλης απάντησε σε ερωτήσεις των μαθητών/-τριών σχετικά με την ισότητα των φύλων σε ευρωπαϊκό επίπεδο και πιο ειδικά στο πλαίσιο του Ευρωκοινοβουλίου. Ευχαριστούμε τον κ. Παπαδημούλη και τους συνεργάτες του, καθώς και τα σχολεία που συμμετείχαν στη διαδικτυακή μας εκδήλωση, το 2ο Πρότυπο ΓΕΛ Αθηνών, το ΓΕΛ Τυρνάβου, το 2ο Πρότυπο ΓΕΛ Βόλου, το 2ο ΕΠΑΛ Ρεθύμνου και το ΓΕΛ Διδυμοτείχου. Ευχαριστούμε θερμά και τη κ. Φίλια Παπασάββα, υπεύθυνη του Europe Direct South Aegean για τη συνδιοργάνωση.