2022-2023 e-twinning Πολιτική προτεραιότητα Ε.Ε

Επίσκεψη από σχολείο-εταίρο Πολωνίας στο πλαίσιο του προγράμματος e-twinning

Σήμερα Πέμπτη 27-4-23 είχαμε την χαρά να υποδεχτούμε στο σχολείο μας καθηγητές και μαθητές από το σχολείο IV LICEUM OGÓLNOSZTAŁCĄCE της περιοχής Zielonej Gorze της Πολωνίας και ήταν πραγματικά μια εμπειρία αξέχαστη για τα παιδιά, αλλά και για τους εκπαιδευτικούς! Τα παιδιά γνωρίστηκαν, συζήτησαν στα αγγλικά και τα γερμανικά, έπαιξαν και συμμετείχαν όλα μαζί σε αθλητικές δραστηριότητες με μεγάλη χαρά και ενθουσιασμό! Οι μαθητές και μαθήτριες του ΓΕΛ Κρεμαστής ανανέωσαν το ραντεβού με τους φιλοξενούμενους για τις επόμενες ημέρες  κατά τις οποίες θα έχουν την ευκαιρία να τους ξεναγήσουν στις ομορφιές του νησιού μας. Το συγκεκριμένο σχολείο από την Πολωνία αποτελεί έναν από τους οκτώ συνολικά εταίρους του σχολείου μας στο ευρωπαϊκό πρόγραμμα e-twinning και έδειξαν εξαρχής έντονο ενδιαφέρον για συνεργασία με το σχολείο μας και ανταλλαγή επισκέψεων.

Υπεύθυνες καθηγήτριες: Έφη Γιαννακιτσίδου, Πόπη Καντιμοίρη