2022-2023 Tipping Point

Συνεδρίες Tipping Point

Υλοποιήθηκαν ακόμα δυο ενδιαφέρουσες συνεδρίες μέσω του προγράμματος Tipping Point

1. Με θέμα: «Εξερευνώντας τα μυστικά του σύμπαντος» με τον κ. Χαρμανδάρη Bασίλη, Διευθυντή στο Ινστιτούτο Αστροφυσικής, Καθηγητή στο Τμήμα Φυσικής Πανεπιστημίου Κρήτης. Οι μαθητές μας είχαν την ευκαιρία να ενημερωθούν για τη δημιουργία του σύμπαντος , την σκοτεινή ύλη και σκοτεινή ενέργεια.
    Υπεύθυνος καθηγητής: κ. Πανταζής
  2. με θέμα: «Μονοπάτια Καριέρας στη Φαρμακοβιομηχανία» με τον κ. Ευστάθιο Χατζηστάθη, χημικό σε φαρμακοβιομηχανία. Οι μαθητές μας είχαν την ευκαιρία να ενημερωθούν για τις έρευνες που γίνονται σήμερα στην Ελλάδα στον χώρο των φαρμάκων αλλά και τις ειδικότητες που απασχολούνται σε φαρμακοβιομηχανίες.  Υπεύθυνη καθηγήτρια: κα. Τσαγγάρη.