Προετοιμασία για ηλεκτρονικές εγγραφές

Αγαπητοί Γονείς,

Σε λίγες μέρες θα ξεκινήσει η διαδικασία για τις ηλεκτρονικές επανεγγραφές των παιδιών στη Β’ και Γ’ Λυκείου. Για το σκοπό αυτό πρέπει να γίνει κάποια σχετική προετοιμασία. Παρακαλώ να διαβάσετε προσεκτικά την επιστολή που σας επισυνάπτω και να συμπληρώσετε τις υπεύθυνες δηλώσεις και οι δύο κηδεμόνες (σε περίπτωση φυσικά που υπάρχουν δύο).

ΠΡΟΣΟΧΗ να δοθεί ώστε

– Να συμπληρωθούν σωστά τα στοιχεία (όπως είναι στο taxis) στις υπεύθυνες δηλώσεις.
– Να μπει η σωστή διεύθυνση και στους δύο κηδεμόνες.
– Να υπογραφούν και οι δύο υπεύθυνες δηλώσεις είτε σε ένα ΚΕΠ είτε στο σχολείο ώστε να υπάρχει το γνήσιο της υπογραφής. Στη συνέχεια οι δηλώσεις προσκομίζονται στο σχολείο. Μπορείτε να κάνετε την υπεύθυνη δήλωση και μέσω gov.gr στη διεύθυνση https://www.gov.gr/ipiresies/polites-kai-kathemerinoteta/psephiaka-eggrapha-gov-gr/ekdose-upeuthunes-deloses και να την αποστείλετε στο

mail@lyk-kremast.dod.sch.gr ή στο
lykkremast@gmail.com

Θα βρείτε την επιστολή και τις υπεύθυνες δηλώσεις εδώ