2022-2023 e-twinning Πολιτική προτεραιότητα Ε.Ε

Τελικό προϊόν δράσης e-twinning

Καθώς η σχολική χρονιά έφτασε πια στο τέλος της η ομάδα δράσης e-twinning του ΓΕΛ Κρεμαστής ολοκλήρωσε το έργο της και είναι σε θέση πια να αναρτήσει και να μοιραστεί τον ψηφιακό οδηγό-χάρτη του νησιού της Ρόδου με αξιοθέατα, φυσικές τοποθεσίες και περιπατητικά μονοπάτια, μεταφρασμένο στα αγγλικά, γερμανικά και γαλλικά. Ήταν ένα έργο που πραγματικά ενέπνευσε τόσο τους μαθητές και τις μαθήτριες που συμμετείχαν σε αυτό. όσο και τις εκπαιδευτικούς που συντόνιζαν την δράση! Ιδιαίτερη αναφορά πρέπει να γίνει στην ευρωπαϊκή διάσταση της δράσης, καθώς υπήρξε το βασικό κίνητρο των παιδιών να επενδύσουν κόπο και χρόνο σε αυτήν την προσπάθεια! Ευχαριστούμε τον Διευθυντή του σχολείου μας, αλλά και τους συναδέλφους  που μας στήριξαν και διευκόλυναν αυτό το έργο σε μια ομολογουμένως πολύ απαιτητική σχολική χρονιά! Παρακάτω θα βρείτε τον σύνδεσμο που οδηγεί στον χάρτη μας.

Υπεύθυνες καθηγήτριες: Έφη Γιαννακιτσίδου, Πόπη Καντιμοίρη