2023-2024 e-twinning

Πρώτη διαδικτυακή συνάντηση εκπαιδευτικών για το etwinning

Το Σάββατο 4/11/2023 είχαμε την πρώτη μας συνάντηση με τους εταίρους του προγράμματος e-twinning 2023-2024 με τίτλο : «Σεξουαλική διαπαιδαγώγηση και φροντίδα της σεξουαλικής υγείας. Κατά την διάρκειά της συστηθήκαμε, ανταλλάξαμε ιδέες και συζητήσαμε για το έργο και τις δραστηριότητες που θα περιλαμβάνει, για την ανάγκη να ενημερώσουμε τα παιδιά για τους κανόνες σωστής συμπεριφοράς στο Διαδίκτυο, το τελικό προϊόν,  τις συναντήσεις των μαθητών και τον καταμερισμό των καθηκόντων και αρμοδιοτήτων του προγράμματος.  Ήταν μια συνάντηση που έγινε σε πολύ φιλικό κλίμα με την οποία ξεκινά και φέτος το ταξίδι μας στο etwinning! Είναι πάντα πολύ ευχάριστο για μας να γνωρίζουμε εκπαιδευτικούς σχολείων του εξωτερικού και να συνεργαζόμαστε μαζί τους!

Υπεύθυνες καθηγήτριες: Γιαννακιτσίδου Έφη, Τσαγγάρη Σέβα, Χρονοπούλου Ελένη, Καντιμοίρη Πόπη, Πολατίδου Δέσποινα