2023-2024 e-twinning

Πρώτη διαδικτυακή συνάντηση με εταίρους του προγράμματος e-twinning!

Είχαμε σήμερα 5 Δεκεμβρίου 2023 την χαρά να πραγματοποιήσουμε την πρώτη μας διαδικτυακή συνάντηση με τους εταίρους μας από το πρόγραμμα του e –twinning με τον τίτλο «Σεξουαλική διαπαιδαγώγηση και φροντίδα σεξουαλικής υγείας». Πρόκειται για σχολεία από Γερμανία, Πολωνία, Ισπανία, Ιταλία και Λιθουανία. Ήταν μια υπέροχη εμπειρία στην διάρκεια της οποίας τα παιδιά συστήθηκαν, παρουσίασαν το σχολείο τους και την περιοχή τους, μίλησαν για τις δράσεις στις οποίες συμμετέχουν και ασφαλώς επιδοκίμασαν τις παρουσιάσεις των άλλων σχολείων! Το κλίμα ήταν πολύ θερμό και ενθουσιώδες και αδημονούμε για την επόμενη συνάντηση!

Υπεύθυνες καθηγήτριες: Γιαννακιτσίδου Έφη, Τσαγγάρη Σέβα, Χρονοπούλου Ελένη, Καντιμοίρη Πόπη