2023-2024 e-twinning

Δεύτερη συνάντηση ομάδας etwinning!

Την Παρασκευή 26 Ιανουαρίου 2024 πραγματοποιήσαμε την δεύτερη διαδικτυακή συνάντηση με τους εταίρους μας από το πρόγραμμα του etwinning με τον τίτλο «Σεξουαλική διαπαιδαγώγηση και φροντίδα σεξουαλικής υγείας». Κατά την διάρκεια της συνάντησης τα παιδιά παρακολούθησαν αρχικά την παρουσίαση του σχολείου του νέου μέλους-εταίρου, του 9ου Γενικού Λυκείου Πειραιά. Στη συνέχεια διατυπώθηκαν ερωτήσεις σχετικά με την δράση και την πορεία της, δόθηκαν οι απαραίτητες διευκρινίσεις και οδηγίες προς τους εταίρους σχετικά με την διαδικασία συλλογής πληροφοριών και την δημιουργία του τελικού προϊόντος, καθώς και σε σχέση με την ανάρτηση πληροφοριών και σχολίων στην πλατφόρμα  etwinning. Τέλος, ανταλλάξαμε πληροφορίες σχετικά με τις εργασίες των παιδιών και την εξέλιξη της έρευνας και ανανεώσαμε το ραντεβού μας για τις επόμενες εβδομάδες!

Υπεύθυνες καθηγήτριες: Γιαννακιτσίδου Έφη, Τσαγγάρη Σέβα, Χρονοπούλου Ελένη, Καντιμοίρη Πόπη