2023-2024 e-twinning

4η συνάντηση για το etwinning!

Την Παρασκευή 9 Φεβρουαρίου 2024 πραγματοποιήσαμε μία ακόμα διαδικτυακή συνάντηση με τους εταίρους μας από το πρόγραμμα του etwinning με τον τίτλο «Σεξουαλική διαπαιδαγώγηση και φροντίδα σεξουαλικής υγείας». Κατά την διάρκεια της συνάντησης τα παιδιά παρακολούθησαν την παρουσίαση του σχολείου της Πολωνίας  (IV LICEUM OGÓLNOSZTAŁCĄCE w ZIELONEJ GÓRZE) και συνομίλησαν με τους μαθητές και μαθήτριες του Λυκείου της περιοχής, στο πλαίσιο της σύσφιγξης των σχέσεων των δύο σχολείων. Αξίζει να σημειωθεί ότι τα παιδιά του σχολείου μας έδειξαν ιδιαίτερο ενδιαφέρον για το εκπαιδευτικό σύστημα στην Πολωνία και έθεσαν πολύ εύστοχες ερωτήσεις στους συνομήλικους τους που έκαναν την παρουσίαση. Δόθηκαν στη συνέχεια διευκρινίσεις για την πορεία της κοινής μας δράσης και ανανεώσαμε το ραντεβού μας για τις επόμενες εβδομάδες!

Υπεύθυνες καθηγήτριες: Γιαννακιτσίδου Έφη, Τσαγγάρη Σέβα, Χρονοπούλου Ελένη, Καντιμοίρη Πόπη